Laminat Parke


Laminat parke; uzun yıllar boyunca zemin döşeme seçenekleri arasında, masif lamine parke zeminlere kıyasla kurulumu kolay, dayanıklı ve görsel açıdan daha zengin olması sebebiyle iyi bir alternatif olarak tercih edilmektedir.


Gelişen teknoloji ile laminat parke yüzeyinde daha keskin yüksek çözünürlüklü figürler, daha derin kabartma desenleri ve bir dizi farklı yenilikçi çalışmalar ile önemli ölçüde gelişmeler kaydedilmiştir. Yine de hiçbir zemin kaplaması mükemmel değildir. Parke zemin döşemelerinde kurum, temizlik, dayanıklılık ve farklı etkenlerin olduğu artı ve eksileri vardır.Sektördeki bir çok laminat parke üretici firmalar, artık daha fazla detaylı, tekstürlü ve derin bir ahşap çizgisinin iyi bir şekilde oluşturulmuş yüzeyleri ile masif parkenin gerçek görünümünü mükemmel bir şekilde taklit edebilmektedir.Laminat parkelelerin, masif parkelere kıyasla daha ekonomik ve performans açısından ürün kalitesinin büyük ölçüde farklılık göstermesinin asıl nedenide sürekli gelişen ar-ge çalışmalarından kaynaklıdır.


Bazı laminat parkeler hafif kullanım alanına sahip mekanlarda 25 yıl ve daha uzun süre dayanabilirken, yoğun trafikli mekanlara monte edilenlerin ise10 yıl gibi kısa bir sürede değiştirilmesi gerekebilir.


Laminat Parke Avantajları

  • Kolay kurulum.
  • Ekonomiktir.
  • Leke ve kire karşı dirençlidir.
  • Anti alerjiktir.


laminat parke


Laminat Parke Fiyatı


Laminat parkelerde malzeme fiyatı, masif parkelere kıyasla daha uygundur. Çok fazla tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri de budur.


Fiyatlandırmalar aşınma tabakasının kalınlığından, baskı katmanının kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Laminat Parke’nin uygulanması çok kolay olduğundan profesyonel kurulum pahalı değildir.

Laminat Parke m2 fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için irtibat numaralarımızı kullanabilirsiniz. Tecrübeli kadromuz ile uygulama – montaj aşamasında düşük işçilik ücreti ile hizmet vermekteyiz. Farklı renk ve desen seçenekleri bulunan laminat parkelerin bir çok model seçeneği bulunmaktadır.


Laminat Parke Seçimi Nasıl Yapılır ?


Ev veya iş yerinizde doğru laminat parke seçimi yaparken bilinmesi gerek bazı temel unsurlar vardır.Bunlardan bazıları aşınma tabakası kalınlığı, parke kalınlığı ve kullanıcak mekana göre laminat parkelerin özellikleridir.


Laminat parkeyi evinizde kullancak iseniz 8mm ve 10 mm kalınlığındaki parkeler iç mekanlar için oldukça idealdir.

Parke aşınma sınıfı ise ev için 31. sınıf iş yerleri için ise 31,32,33. sınıf kullanabilirsiniz.


Kullanılacak mekana göre akustik, yüksek darbe dayanımına sahip, nem direnci ve ısı yalıtımı sağlayan teknik özellikteki parkeleri de ihtiyacınıza uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Açık renkli laminat parke modellerini mekanın daha geniş ve büyük olduğunu koyu renkli laminat parkeleri ise daha küçük ve dar olduğunu hissettirmek için tercih edebilirsiniz.


Laminat Parke Modelleri


Yerli ve ithal bir çok laminat parke markasının satışını yapmaktayız. Kullanım alanına göre bir çok sınıfta ve özellikte laminat parke ürün grubumuz mevcuttur. Isı yalıtımı sağlayan, akustik ses izolasyonu için çözüm sunan, suya dayanıklı ve sudan etkilenmeyen, yüzeyi darbelere karşı dayanıklı parke modelleri de mevcuttur. İster konut ister ticari projeleriniz de en uygun fiyat garantisi sunuyoruz. Laminat parkelerin teslimatı ve montajında profesyonel kadromuz ile yardımcı oluyoruz. Çalıştığımız laminat parke firmaları, Agt parke, Yıldız Entegre, Varioclic, Terraclick, Çamsan Parkelam, Floorpan, Peli, Kaindl, Quick Step, Balterio,Ado Floor.


laminat parke kampanya