Vinil – Lvt Kaplama


PVC döşeme, halk arasında vinil döşeme olarak bilinir. Vinil döşeme, polivinil klorürden (PVC) oluşur ve katmanlar halinde yapılır. Çeşitli şekillerde, boyutlarda ve efektlerde mevcut olan pvc kaplamalar ile evinizde etkileyici bir görünümlü bir zemin oluşturabilirsiniz. PVC su geçirmezdir ve uzun süreli dayanıklılığı ile bilinir.


PVC veya vinil döşeme, ahşap, taş vb. gibi birçok farklı desen ve stilde gelir.
Vinil levha ve Lvt karo zemin kaplamalarının her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Her ikisi de parke ve diğer döşeme türlerine göre uygun maliyetli bir alternatiftir.


LVT, Lüks Vinil Karolar daha gerçekçi bir görünüme sahiptir. Genel olarak LVT çoğu ev sahibi için bu ikisi arasında en iyi seçenektir. Yaygın olarak kullanılan vinil kaplamalar , suni ahşap damar görünümüne sahip birçok ürün serisi de dahil olmak üzere çeşitli döşeme ürünlerine dönüştürülür.LVT – Lüks Vinil Karolar


Vinil zeminler diğer zemin kaplamala türlerine kıyasla daha fazla esnektir. Vinil zeminler, halı kadar yumuşak olmayan ancak parke kadar da sert olmayan levhalar ve karolar şeklinde mevcuttur.Ayrıca vinil zeminler, koruyucu bir kaplama görevi gören şeffaf bir aşınma tabakası ile kaplanmıştır.
Bu sayede zemin yüzeyinde oluşabilecek kusurlar minimum seviyeye indirgenmiştir.
Pvc vinil uygulanmasında, mevcut zemin yüzeyinde bulunan kaplamayı sökme zahmetine girmeden doğrudan mevcut zemine kolayca uygulanabilir.


Dayanıklı

Vinil döşeme, ömrü 10 ila 20 yıl arasında değişebilen hafif ve son derece dayanıklı bir malzemedir. Uygun bakım ve kaba kullanıma maruz bırakmadan uzun ömürlülüğü daha da arttırılabilir.Suya dayanıklı

Vinil döşeme suya karşı mükemmel bir dirence sahiptir ve ayrıca kaymaz özelliklere sahiptir. Bu, onu banyolar için veya önemli ölçüde nemin bulunduğu alanlarda uygun hale getirir.


Bakımı kolay

Rutin temizlik için, leke ve kiri çıkarmak için bir süpürge, elektrikli süpürge veya nemli paspas – mop kullanın. Ayrıca zemini, sandalyelerin ve mobilyaların hareket ettirilmesinden kaynaklanabilecek çizilmelere karşı koruyun. Ancak vinil karolarda herhangi bir hasar olması durumunda, tek tek parçalar kolayca değiştirilebilir.
Leke tutmaz

Vinil karolar homojen ve hetorejen olmak üzere iki çeşittir.Homojen olan vinil kaplamalar tekdüze bir renge sahiptir ve malzemenin bu özelliği çizikleri gizler ve onları daha az görünür hale getirir.Zeminde oluşabilecek lekelerden korunmak için bir yüzey bariyeri görevi gören şeffaf aşınması tabakası da yoğun trafikli mekanlarda yapranmasını önlemektedir.


Ayaklarda rahatlık

Vinil zeminler, ince bir köpük veya keçe destek tabakasına sahip oldukları için ayak altında yumuşak bir his verir. Sonuç olarak bu yüzey, sert zeminlere göre zeminde daha uzun süre yorulmadan ayakta durmayı sağlar. Diğer bir artı, cam nesnelerin bu zeminlere hafifçe düşürüldüğünde kırılma olasılığının daha düşük olmasıdır.